כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

חתול יערות נורבגי

תיאור כללי

לחתול היערות הנורבגי יש פרווה כפולה עבה, הפרווה התחתונה היא צמרית והפרווה העליונה עמידה בפני מים, העיניים הן גדולות, עגולות ויכולות להיות בכל צבע. הראש הוא בצורת משולש עם פרופיל שטוח. הצוואר קצר וכבד, הסנטר נוקשה והאוזניים בגודל בינוני עד גדול, מעגולות בקצה וזקופות. הגוף של חתול יערות נורבגי מאוד שרירי והזנב ארוך ועבה. לחתול היערות הנורבגי יש פרווה במגוון של צבעים ודוגמאות.

תכונות אופי

חתול יערות נורבגי הוא חתול אנרגטי שאוהב אנשים, הוא אינו אוהב להיות סגור בתוך הבית. מכיוון שהם ציידים מעולים, החתולים ממין זה אוהבים להיות בחוץ ולטפס על עצים וסלעים. חתולי יערות נורבגיים מתבגרים לאט ואינם מגיעים לבגרות מלאה לפני גיל ארבע או חמש, תוחלת החיים שלהם היא בין 15 ל- 20 שנה בעיקר בזכות טיפול טוב והקפדה על תזונה מתאימה.

היסטוריה

מעקב אחר מקור חתול יערות נורבגי יוביל אותנו עד לימי הוויקינגים ואפילו לפני כן. חתולים אלו היגרו לנורבגיה ונחשבו בזמנים פרימיטיביים לצאצאים של חתול מגזע Skogkattt אשר היה חתול בעל שיער קצר מדרום אירופה. החתולים מגזע יער נורבגי הצליחו להסתגל למזג האוויר ושרדו שם, חתולים אלו היו שימושים בעיקר ללכידת מכרסמים. בשנת 1930 הוקמה תנועה שהחלה להגן על הגזע שנחשב לגזע הלאומי של נורבגיה. תוכנית הרבייה של חתולי יערות נורבגי התעכבה בתקופת מלחמת העולה השנייה, בשנת 1970 תוכנית הרבייה החלה שוב ובשנת 1977 החתול קיבל סוף סוף הכרה של גזע. היום ניתן לראות גזע זה בתערוכות חתולים חשובות והם צברו פופולאריות רבה במדינות רבות ובמיוחד בסקנדינביה.

רוצים לקבל מידע נוסף על גזע ה- חתול יערות נורבגי באופן קבוע?

מצטרפים למועדון הלקוחות שלנו ונהנים מתוכן מקצועי, טיפים ואפילו הטבות לפני כולם ובחינם!

בעצם הרשמתי ומתן פרטיי, אני מסכים להיכלל במאגר הלקוחות של ביופט לקבלת עדכונים, הטבות, קופונים ומבצעים מביופט, בכל אחד מערוצי התקשורת (בין היתר, sms ודואר אלקטרוני), בהתאם למדיניות הפרטיות של ביופט בתקנון האתר
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות