כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

תיאור כללי

מבנה הגוף של חתול המנצ'קין הוא בינוני בגודלו. הגוף שלו ארוך, העיניים שלו בצורת שקד והאוזניים שלו משולשות ומחודדות. מוטציה גנטית גרמה לכך שיש לו רגליים קצרות מאוד וזה המאפיין העיקרי שלו, כלומר אי אפשר להתבלבל כשרואים חתול כזה. אפשר לראות חתול מנצ'קין עם פרווה קצרה או ארוכה. למרות הרגליים הקצרות מאוד, החתול מצליח לטפס ולרוץ אבל ברור שלא כמו סוגי חתולים אחרים. השם מנצ'קין הגיע מהספר הקוסם מארץ עוץ.

תכונות אופי

המנצ'קין נחשב חתול תקשורתי ועם בטחון. הוא אוהב לשחק ולפרוק אנרגיה עם חתולים אחרים ואחד הדברים שהחתול הזה אוהב לעשות זה לקחת משחק ולהסתיר אותו למשחק מאוחר יותר. למרות המוטציה הגנטית והמראה הגמדי לחתול מגזע מנצ'קין יש יצר ציד מפותח והוא ירדוף אחרי דברים שזזים בבית ובסביבה כדי לצוד ולאכול. המנצקין מאוד אוהב ליטופים וכרבול עם האנשים שחיים אתו או עם חיות אחרות בבית.

היסטוריה

חתולים עם רגליים קצרות היו באנגליה כבר בשנת 1930 אבל חלק גדול מהם מתו במלחמת העולם השניה. בשנת 1983 בלואיזיאנה, המליטה חתולה גורים עם רגליים קצרות והם החלו להתרבות בלואיזיאנה. כשבדקו את החתולים הבינו שמדובר במוטציה גנטית שהשפיעה על אורך עצמות הרגליים.

חתול המנצ'קין לא קיבל הכרה כגזע כל כך מהר ובטח לא בקלות. היו הרבה מאוד מתנגדים בגלל שמדובר במוטציה שעלולה לגרום לבעיות בעמוד השדרה ובמפרק הירך. למרות הכל אחרי ניסיונות רבים, הוכר הגזע בשנת 1995 על ידי חלק מהארגונים בלבד. ארגונים אחרים התנגדו בתוקף לתת הכרה לגזע המנצ'קין וכתבו שהם לא יכירו באף גזע שיציג גן דומיננטי שיגרום לרגליים קצרות או פגיעה אחרת במבנה הגוף, בין אם כתוצאה ממוטציה טבעית ובין אם מדובר בפיתוח.

רוצים לקבל מידע נוסף על גזע ה- מנצ'קין באופן קבוע?

מצטרפים למועדון הלקוחות שלנו ונהנים מתוכן מקצועי, טיפים ואפילו הטבות לפני כולם ובחינם!

בעצם הרשמתי ומתן פרטיי, אני מסכים להיכלל במאגר הלקוחות של ביופט לקבלת עדכונים, הטבות, קופונים ומבצעים מביופט, בכל אחד מערוצי התקשורת (בין היתר, sms ודואר אלקטרוני), בהתאם למדיניות הפרטיות של ביופט בתקנון האתר
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות