כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

נבלונג

תיאור כללי

הגזע דומה מאוד לחתול בריטי כחול אבל מדובר בגזע אחר. הם בעלי מבנה גוף ארוך ושרירי ויחד עם זה אלגנטי. הראש טיפה משולש ובגודל ממוצע. האוזניים גדולות ומחודדות, העיניים טיפה אובליות וגדולות והצבע ירוק. צבע העיניים המלא יתפתח עד גיל שנתיים בערך. הפרווה ארוכה יותר בזנב מאשר בשאר הגוף, היא רכה ונעימה כמו משי, היא כפולה ועמידה למים. צבע הפרווה הוא אפור כחול כמו הבריטי אבל הגוון שונה בין הפרווה בשכבה התחתונה לפרווה החיצונית.

תכונות אופי

החתולים מהגזע הזה נחשבים מאוד חברותיים, מתוקים ואוהבים ליטופים וקרבה. אם אתם מחפשים חתול שישב על הברכיים שלכם לליטופם זה הגזע בשבילכם, הוא ילך אחריכם בבית כדי לבדוק מה אתם עושים וכדי להיות שותף בכל מה שקורה. גם כשתשבו לעבוד וגם כשתאכלו. הם מאוד אינטליגנטים, אוהבים את השגרה אבל השגרה שלהם צריכה להיות מעניינת ופעילה. קשה להם עם שינויים בסביבת המחיה. חשב מאוד לוודא שהם מקבלים אפשרות לפרוק המון אנרגיה, על ידי משחקי ציד ופעילויות אחרות ושאתם נותנים המון יחס ותשומת לב. הם די שקטים עד שמשהו מפריע או לא מסתדר להם. הם פחות מסתדרים כשמגיעים אנשים זרים הביתה וסביר שיעדיפו להסתתר ולתצפת על האורח מרחוק עד שיחליטו אם אפשר לסמוך עליו.

בריאות

בשנת 1980 נולדו שלושה גורים מזיווג בין חתולה עם שיער קצר לבין חתול מגזע אנגורה עם שיער ארוך. ארבע שנים אחר כך אחת הגורות המליטה בעצמה גורים מזיווג שנעשה  עם חתול מגזע רוסי כחול ומכאן התחילה המגדלת לזווג את הנקבה עם חתולים בעלי מצג רגוע ופרווה ארוכה ומשיית כדי להשביח גזע עם התכונות הללו. הזיווג הראשון היה עם האח של הנקבה. בשנת 1987 התקבל הגזע רשמית.