כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

תיאור כללי

פרוותו של החתול הסומלי מגיעה במגוון של צבעים ודוגמאות. הצבע הנפוץ ביותר של הפרווה הוא זהוב חום, בשילוב נגיעות צבע שחור לאורך השערה, הפרווה של החתול הסומלי ארוכה והזנב בצורת מניפה עם פס שחור ייחודי לאורכו, האוזניים של החתול ארוכות וזקורות, העיניים גדולות ומעט מלוכסנות. אפשר לומר בהחלט שהמראה הכללי של החתול מזכיר מאוד מראה של שועל, גם הזנב העשיר בפרווה תומך במראה זה.

תכונות אופי

החתולים מגזע סומלי שייכים לקטגוריה של שיער ארוך למחצה, חתולים אלו זקוקים להמון תשומת לב והם לא אוהבים להיות סגורים בתוך הבית. חתולים מגזע סומלי הם חתולים אוהבים, חכמים, מלאי אנרגיה שאותה הם מוציאים באמצעות משחק. חתולים אלו מתבגרים לאיטם ומגיעים לגודל מלא רק בגיל 18 חודשים. הנקבה ממליטה שלושה עד ארבעה גורים בכל המלטה.

היסטוריה

מקורו של החתול הסומלי הוא באוסטרליה, אבל הוא בעצם וריאציה של החתול האמביסיני. החתול מגזע אמביסיני שייך לקבוצת קצרי השיער, אבל לפעמים הנקבות של הגזע ממליטות גורים בעלי שיער ארוך, הגן שאחראי על השיער הארוך הוא גן רצסיבי. החתולים מגזע אמביסיני בעלי הפרווה הארוכה יותר, נחשבו לנחותים יותר בשנים 1920 – 1930 והיחס אליהם היה כאל חתולי בית, אבל בשנת 1960 מרביע אמריקאי גידל חתולה בעלת שיער ארוך למחצה מגזע אמבסיני והצליח להרביע אותה באופן עקבי וכך נוצר הגזע הסומלי. הגזע של החתול נקרא על שם סומליה באפריקה ומותר לו להתרבות רק בתוך הגזע האמביסיני.

רוצים לקבל מידע נוסף על גזע ה- סומלי באופן קבוע?

מצטרפים למועדון הלקוחות שלנו ונהנים מתוכן מקצועי, טיפים ואפילו הטבות לפני כולם ובחינם!

בעצם הרשמתי ומתן פרטיי, אני מסכים להיכלל במאגר הלקוחות של ביופט לקבלת עדכונים, הטבות, קופונים ומבצעים מביופט, בכל אחד מערוצי התקשורת (בין היתר, sms ודואר אלקטרוני), בהתאם למדיניות הפרטיות של ביופט בתקנון האתר
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות