כניסת ספקים עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

תיאור כללי

גזע החתול הסיאמי משתייך לגזעים קצרי השיער, הפרווה שלהם קצרה בעלת מרקם מצוין. העיניים של החתול הסיאמי בגודל בינוני בצורת שקד והן נוטות מעט כלפי האף. צבע העיניים הוא כחול ברור. האוזניים הגדולות של הסיאמי הן רחבות בבסיס ומחודדות כלפי מעלה,  הראש של החתולים הוא בצורה משולש עם צוואר ארוך ורזה. הגוף של החתולים הסיאמיים הוא בגודל בינוני ומבנה גופם שרירי. הרגליים ארוכות ועדינות והזנב ארוך ורזה. החתולים הסיאמיים מגיעים עם מסכה כהה/שחורה שמכסה את כל הפנים אבל לא עוברת את קצה הראש. הצבע הכהה נמצא גם באוזניים, ברגליים ובזנב. שאר הפרווה של החתול היא בצבע אחיד, אפור בהיר בדרך כלל. הפרווה של החתולים הסיאמיים מתכהה עם הגיל.

תכונות אופי

החתולים הסיאמיים הם חתולים בעלי מזג נוח והם נאמנים ואוהבים מאוד את בעליהם. החתולים הסיאמיים לא יסתדרו זמן רב מידי לבדם, לכן הם מתאימים לגידול אצל אנשים ששוהים הרבה זמן בבית. אם אתם נוטים להיעדר לזמן ממושך מהבית, אפשר להביא להם חתול נוסף שישמש להם כחברה, בזמן שאתם לא נמצאים. החתולים הסיאמיים יעדיפו בהחלט לשחק עמכם ולדבר אתכם, מאשר לבצע כל פעילות אחרת. הסיאמיים עונים כאשר פונים אליהם וממש מנהלים שיחה, אם רק תקשיבו להם. הם אוהבים להיות מעורבים בכל הנעשה בבית ודורשים תשומת לב מרובה.
אי אפשר שלא להעריץ גזע זה המשלב יופי יוצא דופי עם תכונות אופי שהופכות את החתול הסיאמי לבן לוויה נהדר.

היסטוריה

מקורו של החתול הסיאמי הוא במזרח הרחוק, החתולים נחשבו כקדושים ותפקידם על פי האמונה אז, היה ללוות את נשמות המתים אל העולם הבא, החתולים גודלו במקדשים הבודהיסטיים, והגזע לא הוכר מעבר לגבולות תאילנד (ממלכת סיאם). במחצית השנייה של המאה ה- 19 החתולים הוענקו על ידי מלך סיאם לאירופאים נכבדים. מהרגע שהחתולים הסיאמיים הובאו לבריטניה ולאירופה, הם זכו להכרה ולאהבה בשל יופיים יוצא הדופן.