כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

חתול סיבירי

תיאור כללי

הפרווה של חתול סיבירי היא סמיכה ועבה מאוד. הפרווה העליונה עמידה בפני מים ומותאמת לקור העז ולתנאי מזג האוויר הקשים ששררו באזור מחייתו. גם כף רגלו של חתול סיבירי, שהינה עגולה וגדולה, מותאמת לתנועה על משטחי שלג וקרח. מבנה גופו של חתול סיבירי הוא מוצק והחזה שלו רחב, הפרצוף שלו ארוך והסנטר נוטה לאחור. צבע הפרווה הנפוץ הוא אפור, ברמות כהות שונות, משולב עם לבן. צבע העיניים הוא בדרך כלל צהוב/ירוק. חתולים סיביריים יכולים להתאים לאנשים הסובלים מאלרגיה לחתולים, מכיוון שלגזע הסיבירי יש כמות מועטה של חלבון בנוזל הרוק שלהם (החלבון שמופרש בזמן שהחתול מלקק את פרוותו, הוא זה שבדרך כלל גורם לתגובות האלרגיות).

תכונות אופי

חתולים מגזע סיבירי הם חתולים נאמנים מאוד לבעלים שלהם, הם בדרך כלל מחפשים את חברת בני האדם ואינם פוחדים מזרים. בזכות האופי הרגוע שלהם, הם ידידותיים לילדים ומסתדרים גם עם חיות מחמד אחרות. חתולים סיביריים אוהבים לשחק וגם לטפס למקומות גבוהים.

היסטוריה

חתול סיבירי הוא גזע שהתפתח באופן טבעי בצפון רוסיה. חתולים סיביריים רבים אומצו על ידי נזירים רוסיים בזכות נאמנותם הרבה ושמירתם על האסמים מפני מכרסמים. מכיוון שברוסיה נאסר במשך שנים רבות על אחזקת חיות מחמד, הגזע לא טופח ורק במאה ה-19 החתול בוית באופן סופי. רק בשנת 1990 הגיעו החתולים הסיביריים הראשונים לארצות הברית.