כניסת ספקים עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

ספינקס

תיאור כללי

חתול ספינקס נחשב חתול בינוני בגודלו ודי שרירי וחזק יחסית למראה שלו. האוזניים שלו גדולות ופונות יחסית בזווית ישרה קדימה קצת כמו אצל עטלפים. העיניים שלו עגולות אבל עם זווית קטנה כלפי מעלה בצד החיצוני. העיניים האלה, הגדולות והעגולות משוות לחתול הספינקס מראה חמוד, חברותי ונגיש. צבע העיניים שונה מחתול לחתול ואין צבע אחד שמייחד את הגזע. מבנה הפנים מזכיר את החתולים המצריים. לחלק מהחתולים אין גבות ושפם ואם יש שפם השערות בו קצרות ולא שלמות. הבטן של הספינקס עגולה ולפעמים נראית כמו קערה. דבר האופייני לחתולים הללו זה תיאבון בריא וחילוף חומרים טוב. מאפיין עיקרי של הספינקס הוא העובדה שהוא נטול פרווה. הצבע של החתול הזה יכול להיות מגוון.
מכיוון שאין לו פרווה אין לו דרך טבעית לשמור על רמות השומן בפרווה ועל העור ולכן השומן הטבעי על העור מצטבר ונמרח במקומות בהם הוא יושב.

תכונות אופי

חתול עם אנרגיות גבוהות שזקוק להרבה פעילות ובעיקר טיפוס וקפיצות לגובה. שיווי המשקל שלו מצוין והם מאוד אוהבים לטפס ולשבת על הכתף אם אין בסביבה מקום ראוי לטפס אליו. הוא סקרן מאוד, חברותי מאוד ונחשב לחתול חכם. הוא שונא להיות לבד וזקוק להמון אינטראקציה עם בעלי חיים אחרים כולל בני אדם.

היסטוריה

המאפיין העיקרי והיוצא דופן של חתול הספינקס, חוסר בפרווה, הוא כנראה התפתחות טבעית של מוטציה. יש עדויות לשני חתולים ללא שיער בשנת 1903. בשנת 1950 נולדו 3 גורים נטולי פרווה לשני חתולים סיאמיים בפריס. בשנת 1966 נולדו בטורונטו קנדה גורים נטולי שיער ושם התחיל בעצם קו הגזע. בשנת 1978 בארה"ב שני גורים נטולי שיער זווגו עם חתול מגזע דבון רקס והתחילו לפתח את הגזע, אלא שמהר מאוד גילו שזיווג עם דבון רקס יוצר בעיות בריאותיות מולדות קשות ולכן התחילו לזווג אותם עם חתול אמריקאי קצר שיער והיום כשהגנים של הספינקס מספיק יציבים כבר מזווגים רק ספינקס עם ספינקס.