כניסת ספקים עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

תיאור כללי

חתול פרסי נחשב גזע בינוני גדול עם הבעת פנים מתוקה מאוד. מבנה הגוף שלו רחב, יש לו ראש עגול וגדול, העיניים שלו עגולות גדולות וממוקמות די רחוק זו מזו, צבע העיניים יכול להיות ירוק, זהב או חום, הגבות עבות ודי מבולגנות, האוזניים קטנות והזנב קצר יחסית לזנבות של חתולים אחרים. את החתול הפרסי יצרו עם אף מאוד קצר ועם השנים בתי גידול מסוימים בצפון אמריקה יצרו עוד ועוד חתולים פרסים עם אפים כמעט לגמרי פחוסים באופן מוגזם’ עד שממש קשה להם לנשום. הם חשופים למספר בעיות בריאות בגלל העובדה הזו ובנוסף לזה בגלל המבנה הבעייתי מצטבר אבק ולכלכוך בפתח האף מה שמקשה עליהם יותר לנשום. הפרווה שלהם ארוכה, רכה ומבריקה לא מאוד עבה ובכל זאת מבודדת היטב  ושמרת עליהם בכל מזג אוויר. אפשר לראות חתולים פרסים בצבעים שונים, ליתר דיוק יש כ-80 גוונים.

תכונות אופי

החתול הפרסי זקוק למעט פעילות בהשוואה לחתולים מגזעים אחרים, כך שאם אתם מחפשים חתול שמח ואנרגטי שיתרוצץ בבית וישעשע אתכם, זה לא החתול בשבילכם. הוא חתול חכם שאוהב לשחק אבל הוא סקרן פחות מחתולים אחרים, לכן באופן טבעי יהיה פחות פעיל. חוסר פעילות עלול לגרום לבעיות בריאותיות ולכן חשוב מאוד למצוא דרכים לפרוק לו אנרגיה ולעניין אותו. חתול פרסי הוא שותף מצוין, אבל צריך למצוא חן בעיניו וממש לגרום לו לסמוך עליכם כנראה יותר מחתולים רבים אחרים כפי שטוענים באיגוד הגזע. אם מחפשים חתול רגוע, מתוק ומאוד אוהב ליטופים, חתול פרסי הוא החתול בשבילכם.

היסטוריה

למרות שכבר בשנת 1500 היו חתולים ארוכי שיער באירופה, הם כנראה הגיעו לאירופה על ידי הרומאים והפיניקים מפרס שהיום שמה איראן. כנראה שהגן שאחראי על השיער הארוך הופיע באופן טבעי אצל חתולים שחיו באזור ההררי באיראן. ובמהלך השנים הגיעו עוד ועוד גם מטורקיה לאירופה. בשנת 1900 המלכה ויקטוריה גידלה שני חתולים פרסים וזה העלה מאוד את קרנם.