כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

תיאור כללי

לחתולי צ'רטרוקס יש פרווה בינונית קצרה, רכה ודחוסה, המרקם של הפרווה הוא מעט צמרי וגמיש. העיניים של חתולי צ'רטרוקס הן גדולות, פתוחות ועגולות, הצבע שלהן יכול להשתנות מנחושת לזהב, אבל הצבע הכתום הוא האידיאלי לגזע זה. הראש שלהם מעוגל עם לחיים גדולות ומלאות והאף קצר. האוזניים הן בינוניות בגודלן והן ממוקמות גבוה וישר. הגוף של חתול מגזע צ'רטרוקס הוא שרירי עם כתפיים רחבות ישרות, הרגליים חסונות, הזנב עבה בבסיס שלו. הנקבות הן בינוניות בגודלן והזכרים גדולים מעט יותר. הצבע של החתולים מגזע צ'רטרוקס יכול להיות כחלחל עד אפור כסוף.

תכונות אופי

חתולים מגזע הצ'רטרוקס  נחשבים לקצרי שיער, החתולים מלאי חיבה ורגועים, במקום ליילל הם לפעמים משמיעים קולות הדומים לצרצור. חתולי הצ'רטרוקס הם חכמים מאוד, אפשר ללמד אותם להביא דברים, לבוא כאשר קוראים בשמם וללכת אחרי הבעלים שלהם. הם יכולים להיות מוקסמים מהטלוויזיה והטלפון. הגורים של גזע הצ'רטרוקס מגיעים לבגרות בגיל שלוש שנים, הגזע הזה יכול להיות מבולבל בטעות עם גזע הבריטי הכחול שיער קצר.

היסטוריה

לחתולי הצ'רטרוקס יש היסטוריה ארוכה מאוד ויש אומרים שתחילתה כבר בימי הביניים. הנזירים הצרפתיים הם אלו שהחלו ברביית חתולים אלו במנזר ומשם החתול גם קבל את שמו. לאחרונה נאמר ששמם של החתולים ניתן להם בגלל הפרוות הצמר שלהם המזכירה את הצמר הספרדי (Pile de Chartreux) של המאה ה- 18. לחתולים אלויש תיעוד ברור של הקיום שלהם מהמאה ה- 18, החתולים תועדו בגלל צבע הפרווה והמרקם יוצא הדופן שלה. המגדלים הצרפתיים הכליאו גזע פרסי עם חתול בריטי קצר שיער, כדי לנסות להציל את הגזע מהכחדה במלחמת העולם השנייה. לפניי שהמלחמה התחילה, חתולים מגזע הצ'רטרוקס יובאו לארה"ב ותוכנית של רבייה טהורה התחילה שם, רבים מן החתולים נולדים באמריקה ואז הם מוחזרים למגדלים הצרפתיים כדי לעזור לטהר את הגזע בצרפת, הייצוא לצרפת מפחית את זמינותו של הגזע בארצות הברית.

בריאות

הגזע הזה נחשב יחסית די בריא, אבל כדי לשמור על החתול שלכם בבריאות טובה, חשוב להכיר בכל זאת מספר מצבים בריאותיים שהחתול עלול לפתח במהלך השנים מכיוון שלפעמים זו תוצאה של טיפול לא נכון. הבעיות העיקריות הן: בעיות במערכת העיכול, דלקות במערכת השתן, איבוד שיווי משקל, ועור רגיש.

חתולים מצוינים ביכולת שלהם להסתיר בעיה בריאותית ומאוד קשה ברב המקרים לזהות שהחתול מפתח או כבר סובל ממחלה כל שהיא, עד שכבר קשה לו להסתיר. כשמדובר בגזע הזה, יכול להיות קשה יותר, כיוון שהם ממילא חתולים מאוד רגועים, שקטים מאוד, כמעט לא מייללים בכלל וזה קצת מקשה כיוון שאחת הדרכים לזהות שינוי בהתנהגות היא שינוי בשפה הווקאלית.

רוצים לקבל מידע נוסף על גזע ה- צ'רטרוקס באופן קבוע?

מצטרפים למועדון הלקוחות שלנו ונהנים מתוכן מקצועי, טיפים ואפילו הטבות לפני כולם ובחינם!

בעצם הרשמתי ומתן פרטיי, אני מסכים להיכלל במאגר הלקוחות של ביופט לקבלת עדכונים, הטבות, קופונים ומבצעים מביופט, בכל אחד מערוצי התקשורת (בין היתר, sms ודואר אלקטרוני), בהתאם למדיניות הפרטיות של ביופט בתקנון האתר
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות