הצטרפו למועדון ביופט
Loading...

חתול בנגלי

תיאור כללי

לחתולים מגזע חתול בנגלי מראה אקזוטי. פרוותם של חתולים בנגליים שייכת לקטגוריית קצרי שיער ואורכה הוא קצר עד בינוני. הפרווה צפופה ובעלת מגע משיי. העיניים של חתול בנגלי הן אובליות, צבען הוא בעיקר זהב  אבל יכול להיות גם זהב-ירוק. האוזניים שלו בגודל קטן עד בינוני. הראש של החתול הבנגלי הוא רחב עם קווי מתאר מעוגלים, האף הוא גדול ורחב, עצמות הלחיים שלו בולטות והסנטר חזק. הצוואר של חתולים בנגליים ארוך ושרירי, הרגליים באורך בינוני. הפרווה של חתול בנגלי מגיעה במגוון של דוגמאות וצבעים. באופן כללי אפשר לומר שמראהו של החתול הבנגלי מזכיר מראה של נמר קטן.

תכונות אופי

הם אוהבים לשחק, חכמים מאוד ואוהבים את בני משפחתם. בניגוד לחתולים אחרים, החתולים הבנגליים אוהבים מים ואפילו יקפצו בשמחה לכיור או לאמבטיה עם מים רדודים. אפשר לאמן חתול בנגלי ללכת עם רצועה בקלות. החתולים הבנגליים אוהבים לקפוץ ולטפס למקומות גבוהים והם לומדים לבצע טריקים דיי במהירות.

היסטוריה

חתול בנגלי הוא תוצר של הכלאה בין חתול ביתי לחתול בר אסייתי. בדרך כלל הכלאות בין חתולים ביתיים לחתולי בר נכשלות, אך הפעם ההכלאה של מגדלת החתולים ג'ין מיל הצליחה ויצרה גזע חדש. חתולים מגזע בנגלי נחשבים לנדירים ויקרים מאוד.