הצטרפו למועדון ביופט
Loading...

דבון רקס

תיאור כללי

הפרווה של חתול הדבון רקס היא קצרה ורכה עם אפקט של מראה גלי, העיניים הן גדולות ואובליות לכיוון האוזניים. העיניים של חתול מגזע זה יכולות להגיע בכל צבע, האוזניים גדולות, רחבות וממוקמות נמוך על הפרצוף של החתול, הלחיים מלאות עם עצמות לחיים מוגדרות ולוע קצר המעניקים לו מראה שדוני מעט. הסנטר חזק עם צוואר ארוך וצר, הגוף של חתול הדבון רקס הוא בינוני, החזה רחב והרגליים שריריות, בסה"כ ניתן לומר שחתול זה חסון ושרירי.

תכונות אופי

גזע הדבון רקס הוא גזע צעיר של חתולים, הזכרים הם מעט כבדים יותר מהנקבות. חתולי הדבון רקס הם חתולים ידידותיים, חכמים וסקרנים, פעילים מאוד ואוהבים לחקור  ולקפוץ. טמפרטורת הגוף שלהם מרגישה חמה והם אוהבים להיות במקומות חמים כמו תנורים, טלוויזיה וכדומה. הם גם יאהבו לחלוק את המיטה שלך – לחמוק מתחת לשמיכות ולחלוק את חום הגוף. חתולים אלו רוצים להיות מעורבים בכל דבר שקורה כל הזמן, הם תמיד ימצאו דרך להגיע לכתפיים או לברכיים שלכם. חתולי הדבון רקס יאהבו לאכול כל מה שאתם אוכלים. הם משירים פרווה הרבה פחות מסוגי חתולים אחרים ולכן הם יכולים להתאים לאנשים שסובלים מאלרגיות לפרוות חתולים, אבל חשוב לבדוק זאת לפני אימוץ החתול.

היסטוריה

חתול הדבון קרס התגלה בחבל דבון, באנגליה בשנת 1959, חתולה תועה המליטה גורים בבית של מיס בריל קוקס, לאחד הגורים הייתה פרווה מתולתלת והיא קראה לו "קירלי" והחליטה לגדל אותו, הגור המתולתל התחיל את ראשיתו של הזן החדש, כאשר המקור לסלסול הפרווה הוא גן רצסיבי וניתן היה להבטיח את המשכיות הגזע באמצעות הכלאה פנים גזעית.