כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Loading...

ואן טורקי

תיאור כללי

לחתול מגזע ואן טורקי אין פרוות צמר תחתונה, פרוותם היא דוחת מים ובניגוד למרבית החתולים האחרים הם אוהבים לשחות בבריכות רדודות או בנחלים. מכיוון שמקורם בחתול הבר, מדובר בחתולים חסונים שיכולים להסתדר עם תנאי אקלים קשים. צבע הפרווה של חתול ואן טורקי הוא לבן ברובו עם מעט סימנים של צבע בראש ובזנב. העיניים של החתול הן בדרך כלל בצבע כחול או ענבר והן יכולות להיות גם בשני צבעים (כל אחת שונה מרעותה) עצמות הלחיים של החתול גבוהות, הסנטר מעוגל והאף מעט סולד. האוזניים גבוהות ונוטות לצדדים. הגוף של חתולי ואן טורקי הוא ארוך עם חזה לבן ורגליים חסונות, הזנב באורך בינוני.

תכונות אופי

החתולים מגזע ואן טורקי הם חתולים עצמאיים, חברותיים ואנרגטיים. הם שופעי חיבה לבעלים שלהם ואוהבים מאוד לשחק עמם, בחברת זרים החתולים יכולים להפוך למעט ביישנים. מומלץ להבריש את הפרווה שלהם על בסיס יומי, כדי לשמור על המראה הנהדר שלה.

היסטוריה

גזע הואן טורקי הגיע מדרום מזרח מטורקיה מאזור ימת ואן. החתולים הגיעו לבריטניה בזכות שתי תיירות אנגליות שבילו באזור בשנת 19555 ורכשו זוג גורים לבנים, השתיים הביאו את הגורים לבריטניה והחלו להרביע אותם במשך ארבע שנים, בכל אותן שנים הן קבלו באופן עקבי את אותם סימני היכר של הגזע. שתי הגברות נסעו שוב לטורקיה ורכשו שני חתולים נוספים מאותו גזע כדי להמשיך בתהליך הרבייה. החתול הוכר כגזע רשמי בבריטניה בשנת 1969- לארה"ב חתול הואן טורקי הגיע רק בשנת 1982.