כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Loading...

יפני קצוץ זנב

תיאור כללי

הפרווה של החתול היפני קצוץ זנב יכולה להיות קצרה או ארוכה והיא רכה כמו משי ללא פרווה תחתונה. העיניים של החתול היפני קצוץ הזנב הן גדולות ואובליות כשצבען בדרך כלל משקף את צבע הפרווה. הראש של חתולים מגזע זה הוא ארוך וחטוב עם עצמות לחיים גבוהות ואף ארוך, הפרצוף מעוגל עם סנטר מלא, האוזניים גדולות. פלג גופו העליון של החתול היפני קצוץ זנב הוא ארוך ושרירי עם רגליים דקות, הזנב שלהם הוא ייחודי מאוד וכאשר החתול רגוע הזנב נראה כמו זנב של ארנב, הפרווה של החתול היפני קצוץ זנב יכולה להגיע במגוון של צבעים.

תכונות אופי

חתולים מגזע יפני קצוץ זנב הם מלאי חיבה והם אוהבים מאוד לרכב על כתפי הבעלים שלהם, הם גם מאוד פעילים ואוהבים לקחת דברים בפה ולשחק בהם, הם זקוקים לשפע תשומת לב והם בדרך כלל עונים בחזרה כאשר מדברים אליהם ברכות. החתולים קצוצי הזנב מסתדרים היטב עם חתולים, ילדים, כלבים ונסיעות. חתולים מגזע היפני קצוץ זנב ממליטים בממוצע 3-4 גורים, גורים אלו נולדים עם זנבות אבל לא זנבות באורך מלא.

היסטוריה

אומרים שההיסטוריה של החתול מגזע יפני קצוץ זנב כל כך עתיקה שהיא מגיעה לפחות 2,0000 שנה אחורה. בטוקיו יש אגדה כיצד החתול איבד את הזנב שלו, האגדה מספרת כי החתול חימם את עצמו ליד האש, התקרב יותר מידי והזנב שלו עלה באש, החתול התחיל לרוץ ברחבי העיר עם זנב בוער והעלה את כל העיר באש, העונש של הקיסר היה לחתוך את זנבם של כל החתולים. הסיבה בפועל מדוע הזנב שלהם חסר היא בגנטיקה שלהם ועדיין נשארה בגדר תעלומה. כאשר שני חתולים מגזע יפני קצוץ זנב מזדווגים גם הצאצאים שלהם נולדים חסרי זנב. לאחר מלחמת העולם השנייה אמריקאית אישה בשם אליזבט פארט הביאה את החתול הראשון מבין שלושת קצוצי הזנב לארה"ב, כיום הגזע הזה מוכר ונפוץ מאוד בארה"ב.