כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Loading...

מאו מצרי

תיאור כללי

לחתולים מגזע המאו מצרי פרווה צפופה, מבריקה ומשיית, הם בינוניים באורכם, העיניים שלהן גדולות בצורת שקד ומלוכסנות מעט לכיוון האוזניים, צבע העיניים הוא ירוק בהיר, האוזניים של חתול מאו מצרי הן גדולות וזקופות עם מעט פלומה. הראש שלהם בצורת טריז, מעוגל מעט. חתול המאו המצרי הוא חתול שרירי עם זנב בינוני עד ארוך. דוגמאות הפרווה של החתולים הן אקראיות ויכולות להשתנות בצורה ובגודל של הכתמים, חתולים מגזע מאו מצרי מגיעים בשלושה צבעים כשהצבע השולט הוא צבע הכסף.

תכונות אופי

חתולי המאו המצרי הם תוססים, מלאי חיבה עם אישיות מוחצנת, חתולים אלו עשויים לפתח קשר רק למישהו אחד או שניים ויש להם מסירות אינטנסיבית אליהם. החתול מגזע מאו מצרי הוא חתול חכם מאוד ואפשר ללמד אותם לבצע טריקים וללכת עם רצועה, לעיתים קרובות הם מביעים את שמחתם על ידי גרגור בקול רך ומתנגן והזזת הזנב במהירות, המראה המנומר של החתול מדגיש את האלגנטיות שלו והוא מושך מעריצים רבים בתערוכות חתולים.

היסטוריה

המקור של חתול המאו המצרי הוא מאזור קהיר, באירופה הם הופיעו לראשונה בתערוכת חתולים שנערכה בעיר רומא בשנות החמישים. חתולי המאו מצרי הובאו לאמריקה בשנת 19577, הם זכו להכרה חמש עשרה שנה מאוחר יותר.