הצטרפו למועדון ביופט
Loading...

סוואנה

תיאור כללי

לחתול הסוואנה יש מבנה גוף צר אבל שרירי, זנב קצר יחסית ועבה, אוזניים גדולות, צוואר ארוך ורגליים ארוכות. הוא בעל מבנה גוף בינוני ונחשב רזה יחסית לחתולים אחרים. צבעי הפרווה שלו משתנים והם רבים ומגוונים, החל מפרווה של חתול סיאמי ועד פרווה של חתול בר עם נקודות שחורות ועוד המון צבעים ודוגמאות על הפרווה וזה כתוצאה מכך שמזווגים חתול בר אפריקאי עם חתולים שונים, גזעים, צבעים ודוגמאות שונות.

תכונות אופי

חתול סוואנה נחשב חתול שצריך המון פעילות, הוא סקרן מאוד, דעתן וזקוק לגירויים ועניין רב. הוא זקוק להמון אינטראקציה ותשומת לב במהלך היום. בהנחה שיקבל את כל מה שהוא צריך באמת, הוא יהיה חתול מאוד אוהב ומחובר למשפחה שלו. אם אתם רוצים חתול שישב על הברכיים שלכם, זה לא החתול הזה. הם מאוד אוהבים לשחק במים וזקוקים לפעילות ציד בכל צורה ודרך שניתן.

היסטוריה

הגזע הזה הוא תוצאה של זיווג בין חתול בר אפריקאי (סרוואל) לחתול ביתי. זו הכלאה נדירה ומאולצת שלא תקרה בטבע כמובן, וגור הסוואנה הראשון שנולד היה כתוצאה מזיווג שנעשה באמריקה בין חתול אפריקאי לחתולה סיאמית. מאז נוצרו הרבה מאוד גרסאות של חתול הסוואנה בהתאם לחתולים שזווגו עם חתול הבר. בשנת 2001, נקבעו התנאים להגדרה של חתול סוואנה כחתול גזעי.