כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Loading...

קורניש רקס

תיאור כללי

הפרווה של החתול קורניש רקס היא קצרה, גלית/מתולתלת בעלת מגע משי, העיניים שלו הן בגודל בינוני בצורה אובלית עם נטייה קלה כלפי מעלה. הראש בצורת ביצה עם פרצוף מחודד ועצמות לחיים גבוהות, האוזניים רחבות בבסיס וגדולות למדיי, הגוף שלהם שרירי עם רגליים דקות וארוכות. הזנב של חתולים אלו הוא ארוך וגמיש. גודלו של החתול הוא קטן עד בינוני. הפרווה של חתולי הקורניש רקס יכולה להיות במגוון של צבעים ודוגמאות.

תכונות אופי

חתולי הקורניש רקס הם חתולים אינטליגנטים, שופעי חיבה, הם אוהבים אנשים ולהשתתף בחיי המשפחה. למרות המראה הסנובי אלגנטי שלהם, הם אינם חתולים מרוחקים, להפך, הם חתולים מאוד פעילים ויצירתיים במשחקים שלהם, הם גם אוהבים לשחק במשחקים של תפיסת חפצים והבאתם. על אף פרוותם הקצרה, חתולי קורניש רקס אינם מתאימים לאנשים הסובלים מאלרגיה לחתולים, הם משירים פרווה, אבל לא במידה רבה כמו חתולים אחרים.

היסטוריה

גור החתולים שנולד בשנת 1950 באנגליה, משך את תשומת הלב של גב' אניסמור בזכות מראהו הייחודי, הגור היה בעל פרווה גלית/מתולתלת בצבע אדום-לבן ושפם מסולסל. כאשר גב' אניסמור פנתה לווטרינר וספרה לו על המקרה, הוא המליץ לה לזווג את החתול עם אמו וכך נולדו עוד שני גורי חתולים עם פרווה מתולתלת. כדי להמשיך את הגזע, החתולים זווגו בשלב הראשון עם חתול מגזע בריטי קצר שיער ועם חתול מגזע בורמזי, בארה"ב המשיכו את רביית הגזע וחיזוקו על ידי זיווגם עם חתול אוריינטלי קצר שיער וחתול סיאמי.