כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Loading...

תיאור כללי

חתולי הרגדול הם חתולים בעלי פרווה באורך בינוני חלקה ונעימה, הפרצוף שלהם עגול, כאשר השערות הארוכות שלהם, באזור הלחיים, נותנות להם מראה חמוד ומלא. העיניים בצבע כחול מלוכסנות כלפי מעלה, האף מחודד מעט והאוזניים בינוניות ומרוחקות זו מזו. מבנה גופו של החתול הוא מסיבי בזכות המוצקות והשרירים שלו, החתולים הזכרים יכולים להגיע עד למשקל של 10 קילו, הנקבות קטנות יותר.

תכונות אופי

חתול הרגדול הוא חתול שקט שאינו מילל כמעט בכלל, קל לגידול בזכות אופיו הרגוע והיעדר נטיות תוקפניות לחלוטין, גם כאשר הוא מותקף. חתול הרגדול מאוד נהנה מתשומת לב ורמת האינטליגנטיות הגבוהה שלו מאפשרת לו ללמוד לעשות דברים חדשים. חתולי הרגדול ידועים בשל סף הכאב הגבוה שלהם וההרפיה המוחלטת של הגוף, תכונה שמופיעה אצל כל החתולים מגזע זה. חתול הרגדול מסתדר היטב עם ילדים וכלבים. מומלץ לא לתת לחתול רגדול להסתובב בחוץ מכיוון שהוא אינו מגן על עצמו כאשר תוקפים אותו.

היסטוריה

מגדלת גזעי החתולים הנודעת אן בייקר, פתחה את גזע הרגדול בקליפורניה, בשנות השישים. הגזע נוצר משילוב של חתולה פרסית לבנה וארוכת שיער יחד עם גזעי בורמזי ובירמן.
שמם של החתולים רגדול (בובת סמרטוטים) ניתן להם בשל העובדה יוצאת הדופן שגופם מתרפה לחלוטין כאשר מחזיקים אותם בידיים,, ממש כמו בובת סמרטוטים. בשנות התשעים גזע הרגדול הוכר באופן רשמי על ידי ההתאחדות הבינלאומית לחתולים.